niedziela, 29 maja 2016

TRIUMF SPRAWIEDLIWOŚCI

Nie pomogła zmowa milczenia całej rodziny dłużnika.

Nie pomogła ucieczka z miejsca zameldowania, do domu teściowej, do domu matki.

Zmowa milczenia i ochrona dłużnika przez grupę wspierającą go w okradaniu własnych dzieci jest czymś zupełnie niezrozumiałym.

To ogrmone, niebywale trudne zadanie - aby zmienić mentalność polskiej wsi, gdzie każdy każdego zna, gdzie każdy z każdym jest jakoś spokrewniony.

W małych miejscowościach wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Nic się nie ukryje.

Mimo to dłużnik latami był chroniony przez rodzinę i znajomych, kryty przez wuja - pracodawcę, który zatrudniał go na czarno. 

Magdalena jednak nauczyła się być cierpliwa.

Cierpliwość i determinacja to droga do zwycięstwa.

Każdy przestępca gdzieś, kiedyś popełni błąd, każdy ma swój słaby punkt.

Magdalena dziś nie może ujawnić szczegółów tej operacji - bo akcja trwa nadal.

Osoba, która pomogła ujawnić miejsce pobytu dłużnika i doprowadziła do jego schwytania musi pozostać na razie w ukryciu.

Reszty dokonała sprawna policyjna akcja. Tym razem policjanci całkowicie zaskoczyli dłużnika, ten nie miał gdzie i jak uciekać. 

Ogromne podziękowania dla POLICJI - już wkrótce dłużnik miał plan ucieczki i pracy za granicą, a wtedy koszty i stopień trudności byłyby nieporównywalnie większe.

Dłużnik od wielu lat czuł się bezkarny. Na tyle, że latami bezczelnie nie płacił zasądzonych dzieciom alimentów, kłamał na sprawach sądowych. Przypuszczalnie od ponad roku okłamywał także swoją obecną żonę. Trudno jednak czuć litość i współczucie dla niej czy dla niego - to triumf sprawiedliwości. 

Nieletnimi dziećmi nikt się nie przejmował. Czy są chore czy zdrowe? Czy mogą spełniać swe dziecięce marzenia? Czy ich mamie wystarczy na jedzenie ? ubranie ? Czy będzie miała pieniądze na leki, gdy dzieci zachorują ? To nikogo od lat nie obchodziło i nie obchodzi nadal.

Teraz dłużnik posiedzi rok w zakładzie karnym, a przez to że przez niemal pół roku nie stawiał się na wezwanie sądu do zakładu karnego i ukrywał się przed policją - zgodnie z prawem nie będzie miał możliwości przepustki ani przedterminowego wcześniejszego zwolnienia !!!

A na to bardzo liczy jego rodzina.

To bardzo się przeliczy. Magdalena ma dość ciągłego czekania na alimenty, których on nigdy nie miał zamiaru dzieciom płacić. DOŚĆ BEZKARNOŚCI DŁUŻNIKÓW ALIMENTACYJNYCH

Magdalena dopilnuje, aby wykonano także kolejny 14-miesięczny wyrok pozbawienia wolności. Będzie miał dużo czasu na przemyślenia.

Dzieci w ten długi weekend pojechały do miejscowości, gdzie urodził się ich tata. Widziały się kilkukrotnie z babcią i dziadkiem, a nawet z prababcią. Ten sam dziadek co płaci na nie alimenty po 150 zł miesięcznie. I ci ludzie zamiast zapytać, jak Jaśkowi poszły egzaminy do gimnazjum, jak Małgosia radzi sobie w szkole, skoro zaczęła edukację o rok wcześniej - zapytali dzieci - ale o coś zupełnie innego ?

"Ile ty masz lat wnusiu ?"

Zdumione dzieci wróciły do domu - "Mamo, czy babcia chciała policzyć ile jeszcze lat będzie musiała z dziadkiem płacić alimenty ?" 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze komentarze są mile widziane :)
Cenię konstruktywną krytykę. Nie lubię spamu.
Będę więc kasować komentarze, które są:
obraźliwe,
niezwiązane z tematem wpisu,
napisane jedynie po to, by zareklamować jakąś stronę.