poniedziałek, 19 września 2016

Korespondencja z zakładem karnym

Witajcie,
Magda już niemal rok pracuje na nowym stanowisku, w innym dziale. To był ciężki i bardzo pracowity rok, ciągłe szkolenie, nieustanne pytania do współpracowników - DZIĘKUJĘ ZA CIERPLIWOŚĆ :) - dopiero teraz Magda powoli wdraża się w swoje obowiązki.

Czas biegnie nieubłaganie, mimo kilku spotkań i kilkunastu rozmów telefonicznych z ciekawymi mężczyznami Magdalena nadal jest wolna :) i do wzięcia. Niektóre z tych spotkań i rozmów są warte osobnego posta, czasem było śmiesznie czasem strasznie, ale na pewno warto próbować zmieniać swoje życie.

Każdy zasługuje przecież na szczęście. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci, nieprawdaż ? :)

W międzyczasie Magda nie mogła się powstrzymać i po kilku telefonach i mailach z sądem wykonawczym w Sz. (tam gdzie obecnie w areszcie śledczym przebywa dłużnik), gdy sąd poinformował uprzejmie, że Magdalena nie jest już stroną postępowania (ha ha to nie pierwszy raz, ale Magda nie przyjmuje tego do wiadomości) i że sąd nie wie nic o losie skazanego w zakładzie karnym - skontaktowała się z owym aresztem śledczym oraz zakładem karnym, do którego na styczeń 2016 był wzywany dłużnik.

Okazuje się, że mimo prawa, które nakazuje osobę aresztowaną przewieźć do ZK w ciągu 2 tygodni - jej dłużnik od czterech miesięcy z niewiadomych przyczyn przebywa w areszcie śledczym w Sz.

Kilka telefonów, sympatyczny strażnik po drugiej stronie, kilka wymienionych zdań, Magda oczywiście zapytała o nazwisko strażnika udzielającego informacji - i od 2 miesięcy dzwoni do niego regularnie wypytac co się dzieje ze skazanym i gdzie przebywa, i kiedy go przeniosą.

Ponadto Magda napisała także maila (przekazując wcześniejszą korespondencję z sądem oczywiście) na oficjalny adres mailowy zakładu karnego. Zapytała tylko niewinnie kiedy pan B. zostanie objęty programem Ministerstwa Sprawiedliwości praca dla więźniów :)

odpowiedź była niejednoznaczna choć krzepiąca


Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące możliwości włączenia Karola B do rządowego programu pracy dla więźniów informuję, że program ten zakłada zwiększenie zatrudnienia osadzonych poprzez trzy główne kierunki działania:

- budowę 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych w całym kraju,
- rozszerzenie zakresu możliwości nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów,
- wprowadzenia ulg dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów.

W okręgu o...., do budowy hal produkcyjnych, wytypowane zostały cztery jednostki (Zakłady Karne w I., B.... i K... oraz Areszt Śledczy w O...), które dysponują infrastrukturą niezbędną do realizacji takich inwestycji. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi kontrahentami na temat rozpoczęcia współpracy.
Areszt Śledczy w Sz, m. in. ze względu na swoje warunki techniczne oraz przeznaczenie i liczebność jednostki, nie jest brany pod uwagę w temacie budowy hali oraz nie współpracuje aktualnie z żadnym kontrahentem zewnętrznym w zakresie zatrudnienia odpłatnego. Dyrektor Aresztu Śledczego w S, w ramach posiadanych środków na zatrudnienie osadzonych, nie ma możliwości zapewnienia pracy odpłatnej wszystkim skazanym zobowiązanym alimentacyjnie, jednak przy kierowaniu do pracy są stosowane zasady określone w przytoczonym przez Panią cytacie

Art. 122. § 2. Kodeksu karnego wykonawczego.
Ponadto informuję, że ze względu na nadaną klasyfikację, skazany zostanie wytransportowany z Aresztu Śledczego w Sz do jednostki, w której być może będzie miał większe szanse na skorzystanie z efektów programu rządowego pracy dla więźniów.

Z poważaniem.

por. Krzysztof G
starszy inspektor działu finansowego
i zatrudnienia osadzonych

Magdalena podziękowała Panu za wiadomość, lecz zapytała dalej - o konkrety - kiedy dokładnie i konkretnie dokąd pan B zostanie przeniesiony. Przecież do odzyskania dla dzieci jest niebagatelna suma 130 000 zł.

Dzień dobry,
termin takiego przeniesienia nie jest mi znany i nie zawsze funkcjonariusze naszej jednostki mają na niego wpływ. Być może odbędzie się to w ciągu najbliższego miesiąca.
Pozdrawiam


por. Krzysztof G.
starszy inspektor działu finansowego
i zatrudnienia osadzonychBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze komentarze są mile widziane :)
Cenię konstruktywną krytykę. Nie lubię spamu.
Będę więc kasować komentarze, które są:
obraźliwe,
niezwiązane z tematem wpisu,
napisane jedynie po to, by zareklamować jakąś stronę.